Reklama

Komisja zdjęła

Do incydentu wyborczego doszło w Pisarzowicach. Rano, tu przed otwarciem lokalu wyborczego, z budynku obok lokalu ściągnięty został baner reklamowy jednego z kandydatów.

Jak poinformował nas przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Pisarzowicach Marek Krzyszkowski w ocenie komisji baner naruszał ciszę wyborczą wisząc zbyt blisko lokalu wyborczego. Odmiennego zdania jest Andrzej Mazurczak właściciel banneru i kandydat o rady powiatu. W jego ocenie banneru nie było widać z lokalu, znajdował się też na prywatnej posesji, a Kodeks Wyborczy mówi jedynie o lokalu i budynku w którym znajduje się lokal. 

A. Mazurczak nie został również poinformowany o zdjęciu i zabraniu jego własności. O sytuacji dowiedział się przypadkowo przejeżdżając obok samochodem. Jak mówi baner został ściągnięty z obiektu dostępnego 24 godziny na dobę. Zarzuca Komisji wejście na prywatny teren i zniszczenie mienia. 

Reklama

Sprawa została przez komitet wyborczy zgłoszony na policję. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama