Do Kamiennej Góry dotarł zabytkowy pociąg uruchomiony przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Skład wyjechał rano z Wrocławia, po wizycie w Kamiennej Górze dotarł do Jeleniej Góry. Wieczorem będzie wracał do Wrocławia.
Przejazd z Wałbrzycha do Jeleniej Góry przez Kamienną Górę wymagał dwóch dłuższych postojów i przestawiania zabytkowej lokomotywy. W drodze powrotnej pociąg nie przyjedzie już do Kamiennej Góry. Przez Marciszów i Sędzisław dotrze do Wałbrzycha i Wrocławia.
Przejazd to część cyklu "Kolejowe szlaki Dolnego Śląska". Trzy wagony standardu Y ciągnęła spalinowa lokomotywa SU45-079 tzw. Fiat. Lokomotywa pochodzi z 1973 roku, wagony odtwarzają stan taboru z lat 70-tych XX wieku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze