Reklama

Do Kamiennej Góry dotarł zabytkowy pociąg uruchomiony przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Skład wyjechał rano z Wrocławia, po wizycie w Kamiennej Górze dotarł do Jeleniej Góry. Wieczorem będzie wracał do Wrocławia.

Przejazd z Wałbrzycha do Jeleniej Góry przez Kamienną Górę wymagał dwóch dłuższych postojów i przestawiania zabytkowej lokomotywy. W drodze powrotnej pociąg nie przyjedzie już do Kamiennej Góry. Przez Marciszów i Sędzisław dotrze do Wałbrzycha i Wrocławia.

Przejazd to część cyklu "Kolejowe szlaki Dolnego Śląska". Trzy wagony standardu Y ciągnęła spalinowa lokomotywa SU45-079 tzw. Fiat. Lokomotywa pochodzi z 1973 roku, wagony odtwarzają stan taboru z lat 70-tych XX wieku.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/11/2024 14:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama