Wójt Wiesław Cepielik poinformował podczas dzisiejszej (piątek, 25 października) radnych o kolejnych krokach podjętych w celu uregulowania sytuacji marciszowskich wodociągów.
W postępowaniu przetargowym wyłoniona została firma, która wydzierżawi majątek wodociągów i będzie zajmować się wydobyciem, uzdatnianiem i sprzedażą wody. Dzierżawcą będzie Saur Horyzont firma należącą do dużej grupy zajmującej się świadczeniem usług związanych z wodociągami i kanalizacją nie tylko na terenie Europy. W Polsce spółki tego konsorcjum obecne są od 26 lat m.in. w Gdańsku, Sopocie i Konstancinie-Jeziornej.
Firma ma płacić gminie czynsz. Część stała to 45 tys. zł netto miesięcznie, część zmienna to 0,70 zł od metra sześciennego wyprodukowanej wody. Przy obecnej produkcji to 4-5 mln zł netto rocznie. Umowa wejdzie w życie po przekazaniu firmie majątku. Procedurę przejęcie majątku od wałbrzyskich wodociągów rozpoczął komornik.
Wybrana w przetargu firma zajmować się będzie hurtową sprzedażą wody do podmiotów sprzedających wodę indywidualnym odbiorcą. Gmina zapewniła sobie kupno wody po preferencyjnych cenach hurtowych. Firma będzie mogła sprzedawać wodę również innym odbiorcom hurtowym, m.in. do Wałbrzycha.
W sądzie rozpoczęła się sprawa między Marciszowem a wałbrzyskimi wodociągami w sprawie odszkodowania za bezumowne korzystanie z wody. Marciszów żąda 7 mln zł. Sąd powołał biegłego, który ma zweryfikować prawidłowość wyliczeń gminy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze