Reklama

Klasyka w Pisarzowicach

Dzisiaj (sobota, 30 listopada) wielka sztuka zagościła w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Pisarzowicach. Odbył się koncert muzyki klasycznej w ramach cyklu Z klasyką przez Polskę.

 

W ramach cyklu w ciągu roku organizowanych jest 120-150 koncertów w całej Polsce. W małych miejscowościach występuje czołówka polskich artystów. Co weekend odbywają się 3 koncerty. Cykl finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ten weekend w ramach cyklu występuje Anna Radziejewska (mezzosopran) i Paweł Sommer (fortepian). W programie koncertu Miłostki i inne perypetie znalazły się utwory polskich kompozytorów: Moniuszki, Chopina, Karłowicza, Paderewskiego i Szymanowskiego.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama