Dzisiaj (sobota, 30 listopada) wielka sztuka zagościła w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Pisarzowicach. Odbył się koncert muzyki klasycznej w ramach cyklu Z klasyką przez Polskę.
W ramach cyklu w ciągu roku organizowanych jest 120-150 koncertów w całej Polsce. W małych miejscowościach występuje czołówka polskich artystów. Co weekend odbywają się 3 koncerty. Cykl finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ten weekend w ramach cyklu występuje Anna Radziejewska (mezzosopran) i Paweł Sommer (fortepian). W programie koncertu Miłostki i inne perypetie znalazły się utwory polskich kompozytorów: Moniuszki, Chopina, Karłowicza, Paderewskiego i Szymanowskiego.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze