Podczas dzisiejszej (czwartek, 30 kwietnia) sesji radni gminy Lubawka zmienili uchwałę dotyczącą zasady ustalania diet. W uchwale wprowadzone zostały dodatkowe kary dla radnych.
Jeśli radny nie będzie uczestniczył w całej sesji straci 10% diety. Jeżeli przyjdzie tylko na część posiedzenia (nieobecność w 30% czasu sesji) straci 5%. Podobnie będzie z udziałem w posiedzeniach komisji. Nieobecność na całym posiedzeniu to strata 8% diety, nieobecność podczas 30% czasu trwania komisji oznaczać będzie utratę 4% diety.
Kary nie będą nakładane jeżeli nieobecność radnego wynikać będzie z podróży służbowych lub reprezentowania rady na zlecenie przewodniczącego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze