Reklama

Kamiennogórzanie pokazali serca

Niemal 13,5 tys. złotych zebrano podczas Charytatywnego Weekendu Sportowego, który organizowany był w Kamiennej Górze w minioną sobotę i niedzielę. Pieniądze przekazane zostały na leczenie i rehabilitację 13-letniej Karolinki Nakrewicz, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2.

 

W wydarzeniach sportowych, które odbywały się na terenie szkoły i poza nią udział wzięło kilkudziesięciu małych i dużych zawodników. Rozegrano między innymi turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2011 i 2009, pokaz sztuk walki, cross fitu oraz boksu dla dzieci, zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej i gruntowej. W klubie Sportowym Relax odbył się dzień otwarty.

Wydarzeniom sportowym towarzyszył Jesienny Festyn Rodzinny. W programie znalazły się liczne konkurencje indywidualne i rodzinne oraz konkursy. Było malowanie twarzy, loteria fantowa, tańce. Można było zjeść pyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz pizzę przygotowywaną na miejscu. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła wysoka frekwencja kibiców, dzieci i ich rodziców.

Reklama

W sobotni wieczór, z kamiennogórskiego Stadionu Miejskiego w trasę Pierwszego Charytatywnego Maratonu Pieszego ?Od zmierzchu do świtu? wyruszyło 40 zawodników. Trasa marszu wyniosła około 48 km i prowadziła szlakami turystycznymi: z Kamiennej Góry przez Pisarzowice na Skalnik, następnie przez Szarocin i Paprotki na Zadzierną. Następnie przez Bukówkę, Lubawkę i górę Długosz uczestnicy wrócili do Kamiennej Góry, gdzie na Stadionie czekał na nich ciepły poczęstunek i pamiątkowe medale. Marsz ukończyło 20 uczestników, do pokonania trasy potrzebowali oni około 12 godzin.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyła zbiórka pieniędzy - każdy dochód, wpisowe, bilety, wszystko było przekazywane do puszek. Zebrano 13 436,94; 3 euro, 1 korona czeska. Środki przekazane zostały rodzicom Karolinki. Dziewczynka choruje na nieuleczalne choroby - dystonię - chorobę układu nerwowego oraz postępującą chorobę neurodegeneracyjną ze zgromadzeniem żelaza w mózgu. Szansą dla niej jest specjalistyczne, bardzo kosztowne leczenie.

Reklama

Wszystkie wydarzenia przygotowali: Szkoła Podstawowa nr 2, Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej, Gmina Miejska Kamienna Góra oraz kamiennogórskie kluby sportowe - Kamiennogórska Akademia Piłkarska, Contender, Relax, Kamiennogórska Grupa Biegowa, Koło PZW Kamienna Góra ?Miasto?. Zebrana kwota jest ogromnym sukcesem wszystkich uczestników i organizatorów. Zaangażowanie i gotowość niesienia bezinteresownej pomocy zasługują na najwyższe uznanie. To dowód, że razem można osiągnąć więcej.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama