Reklama

Kamgór w Lubawce

Po raz siedemnasty odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Kamgór". Kolejny raz miejscem koncertów była Lubawka.

 

Harcerze i zuchy w Lubawce spędzą weekend 25 do 27 października. Występy konkursowe, których wątkiem przewodnim w tym roku były "Kolorowe lata 60/70", odbyły się dzisiaj (sobota, 26 października) a każdy zespól wykonał dwie piosenki, jedną związaną z czasami dzieci - kwiatów i drugą, harcerską, zuchową, turystyczną, szantę lub poezja śpiewaną.

Nagrodę Grand Prix zdobył zespół Fryteczki a osobowościami festiwalu zostali Szymon Laskowski (laureat nagrody publiczności) oraz Patrycja Czerwińska. Wśród zuchów triumfowały Chochelki a nagrodę za niezwykłe wrażenia artystyczne otrzymały Dzielne Orlęta. Najlepszym zespołem harcerskim okazał się Górski Potok a wśród harcerzy starszych Granica. Wyróżnienia powędrowały do zespołów: Pełnia, Tacy sami, Liminis Prolis i Leśne Licho.

Reklama

Finałowy koncert festiwalu w sobotę od 20.00 to występ zespołu Czerwony Tulipan. Harcerze wyjadą z Lubawki w niedzielę.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama