W sobotę (21 września) osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym ?Jesienne wędrowanie?. Organizatorem tej cyklicznej imprezy, było Stowarzyszenie ?Podaj Rękę Kamienna Góra? działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.
Piechurzy w towarzystwie Doroty Stodolak i Mariusza Sopaty - leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze góry Dzikowiec. Wyprawa połączona była z zabawą terenową oraz z akcją sprzątania lasu. Po powrocie na polanę na terenie Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego ?Dzikowiec?, na wszystkich czekała gorąca grochówka, chleb ze smalcem i kiełbasa z ogniska. Po posiłku najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawach ruchowych oraz w konkursie plastycznym ? ?Przyroda wokół nas?. Dla najstarszych uczestników organizator przygotował zespołowe gry i zabawy sportowe.
Organizator rajdu serdecznie dziękuje zastępcy burmistrza Miasta Boguszowa ? Gorc Sebastianowi Drapale oraz Ryszardowi Skrobackiemu za udostępnienie wiaty z miejscem na ognisko na Ośrodku Sportowo - Rekreacyjnym ?Dzikowiec?. Dziękujemy również za wsparcie Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.
Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze