Kilkanaście osób wzięło udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przy wykorzystaniu defibrylatora (AED).
Defibrylatory coraz częściej pojawiają się w miejscach publicznych. Każdy może z nich skorzystać, ratując innym życie. Urządzenia są łatwe w obsłudze, po uruchomieniu same wydają polecenia.
AED są dostępne również w Lubawce. Zamontowane są przy Domu Kultury i Banku Spółdzielczym. Dla osób, które chciały sprawdzić, jak działają tego typu urządzenia, w Domu Kultury odbyło się szkolenie prowadzone przez Piotra Archackiego. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze