W Galerii Centrum (działa przy Centrum Kultury w Kamiennej Górze) oglądać można zdjęcia wykonane w ramach projektu "Ja... poza niepełnosprawnością".
Wystawę tworzą 22 fotografie wykonane w ośmiu ośrodkach na terenie Dolnego Śląska. Każde zdjęcie pokazuje osobę z niepełnosprawnością w taki sposób, że mamy zobaczyć osobę, a nie jej niepełnosprawność. Każdy z modeli pokazuje na zdjęciu swoją pasję. Jest więc zdjęcie znawcy kolei, zbieracza plastikowych nakrętek, miłośniczki kuchni, wędkarza, itp.
Dzisiaj zdjęcia po raz pierwszy zaprezentowane zostały publicznie. Wręczone zostały nagrody przyznane przez jury. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Rusnak (Powiatowy Ośrodek Wsparcia- Środowiskowy Dom Samopomocy z Kamiennej Góry). Dwa równorzędne drugie miejsca zajęli: Damian Zawadzki (Środowiskowy Dom Samopomocy z Wałbrzycha) oraz Marcin Dzióbek (Powiatowy Ośrodek Wsparcia- Środowiskowy Dom Samopomocy z Kamiennej Góry). Trzecie miejsce zajęła Roksana Czarnecka (Środowiskowy Dom Samopomocy ze Świebodzic).
Wystawę można oglądać do 20 kwietnia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze