Czwarta odsłona widowiskowego wydarzenia Dolnośląski Festiwal Ognia, jedyne takie wydarzenie na Dolnym Śląsku - współfinansowany ze środków Gminy Wałbrzych, realizowany przez Stowarzyszenie WOK ? więcej o kulturze przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.
Dolnośląski Festiwal Ognia - dwudniowe wydarzenie w Wałbrzychu, podczas którego oprócz pokazów grup artystycznych, odbędą się warsztaty kuglarskie dla artystów i mieszkańców z terenu Dolnego Śląska. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie widowiskowy konkurs fireshow, w którym zmagać będą się soliści i grupy ogniowe o nagrodę pieniężną w wysokości 1 i 2 tysięcy złotych. Zaprezentują się tam artyści kuglarze z nowoczesną formą tańca połączonego z etiudą teatralną, do stworzenia której wykorzystuje się udział żywego ognia, jako głównego rekwizytu. Konkurs otworzy grupa Ognia Impuls wyjątkowym pokazem - animacją nawiązującym do wydarzeń oraz rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W czasie trwania festiwalu odbędzie się tzw. scena otwarta (open stage) dla wszystkich kuglarzy chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze