Dzisiaj (środa, 1 kwietnia) policjanci przeprowadzili nietypową interwencję. Wezwani zostali do kościoła w Lubawce.
Funkcjonariusze poinformowani zostali, że w trwającym w kościele nabożeństwie uczestniczy kilkanaście osób. Gdy policjanci weszli do kościoła zauważyli ok. 10 osób. Zgodnie z prawem w obrzędach religijnych może uczestniczyć 5 osób oraz kapłani. Widząc policjantów część wiernych wyszła z kościoła. Ksiądz tłumaczył, że gdy rozpoczynał nabożeństwo w kościele było mniej osób. Później weszli kolejny wiernych, których nie mógł wyprosić. Kapłan został pouczony.
fot. użyczone
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze