W dniu 15 czerwca 2019 (tj. sobota) roku ruszył pierwszy etap akcji społecznej ?Posprzątajmy Kamienną Górą / Eko Kamdżordżia Czysto i Zielono?. Grupa mieszkańców zebrała się przy markecie Kaufland, aby uczestniczyć w akcji związanej z porządkowaniem terenów Gminy Miejskiej Kamienna Góra.
Spod Kauflandu mieszkańcy udali się pod kamiennogórski obiekt Arado. Podzieleni na grupy wyruszyli sprzątać Górę Parkową. Dokonano również nasadzeń zastępczych, terenów parkowo-leśnych przy ul. Słowackiego.
Działania w ramach projektu pt. EKO KAMDŻORDŻIA ? CZYSTO I ZIELONO dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zostały podzielone na 3 etapy. Kolejny etap odbędzie się 6 lipca, podczas którego zostaną sprzątane tereny wzdłuż powstającej ścieżki rowerowej.

Ostatnim etapem działań będzie uporządkowanie terenu i dokonanie nasadzeń przy pump tracku na ul. Wiejskiej. Wszystko zakończy się wspólnym ogniskiem i wręczeniem drobnych upominków dla uczestników projektu.
Już dziś organizatorzy zapraszają do aktywnego udziału w tych pracach.
Zadbajmy o czystość i estetykę miejsc, w których spędzamy czas. Uczyńmy nasze miasto zadbanym i przyjaznym dla turystów, osób odwiedzających ją, ale przede wszystkim dla nas samych.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze