Reklama

Fundusz Inwestycji Samorządowych

Ponad 3 miliony 425 tysięcy złotych dla Kamiennej Góry z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.

 

Ministerstwo Rozwoju rozdysponowało wśród samorządów powiatu kamiennogórskiego 6,2 mln złotych. Kamienna Góra zgarnęła największą część.

? Zastanawiamy się jak wydać tę dotację. Możemy przeznaczyć ją np. na dokończenie rozpoczętych inwestycji. Myślę tu o modernizacji sali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 1. Dzięki niej moglibyśmy też rozpocząć przebudowę ulicy Jana Pawła II ? mówi Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry.

Zarówno hala sportowa, jak i przebudowa ul. Jana Pawła II otrzymały już wcześniej dotacje z innych programów. Dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych pozwoli nam na zrealizowanie ich prawie w całości ze środków zewnętrznych, bez obciążania budżetu.

Reklama

Fundusz Inwestycji Samorządowych powstał w ramach pandemicznej tarczy. Dotacje można wydać do 2022 roku. Kwoty przyznane poszczególnym samorządom wynikają z relacji wydatków majątkowych oraz zamożności gmin i powiatów.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama