Ponad 3 miliony 425 tysięcy złotych dla Kamiennej Góry z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych.
Ministerstwo Rozwoju rozdysponowało wśród samorządów powiatu kamiennogórskiego 6,2 mln złotych. Kamienna Góra zgarnęła największą część.
? Zastanawiamy się jak wydać tę dotację. Możemy przeznaczyć ją np. na dokończenie rozpoczętych inwestycji. Myślę tu o modernizacji sali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 1. Dzięki niej moglibyśmy też rozpocząć przebudowę ulicy Jana Pawła II ? mówi Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry.
Zarówno hala sportowa, jak i przebudowa ul. Jana Pawła II otrzymały już wcześniej dotacje z innych programów. Dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Samorządowych pozwoli nam na zrealizowanie ich prawie w całości ze środków zewnętrznych, bez obciążania budżetu.
Fundusz Inwestycji Samorządowych powstał w ramach pandemicznej tarczy. Dotacje można wydać do 2022 roku. Kwoty przyznane poszczególnym samorządom wynikają z relacji wydatków majątkowych oraz zamożności gmin i powiatów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze