Reklama

Francja: zaczynają obowiązywać łagodniejsze restrykcje antycovidowe

Od środy we Francji zaczynają obowiązywać złagodzone restrykcje antycovidowe. Poza przestrzeniami zamkniętymi nie trzeba już nosić maseczek, limity miejsc siedzących w miejscach publicznych zostały zniesione, a praca zdalna jest odtąd jedynie rekomendowana.
Dzięki nowemu paszportowi szczepień (passe vaccinal), który zastąpił paszport sanitarny (passe sanitaire), "w lutym będziemy mogli znieść większość restrykcji wprowadzonych, by zahamować epidemię" - mówił pod koniec stycznia premier Francji Jean Castex.

Jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA, szczyt najgorszej fali zakażeń koronawirusem we Francji nastąpił pod koniec stycznia. Od 25 stycznia liczba infekcji SARS-CoV-2 zaczęła tam stopniowo spadać.

"Musimy pozostać czujni, ponieważ służba zdrowia wciąż jest mocno obciążona" - mówił prezydent Francji Emmanuel Macron we wtorek wieczorem w wywiadzie dla gazety "La Voix du Nord". "Ci, którzy myślą, że pandemia już się skończyła, są w błędzie" - podkreślił.

Zakrywanie nosa i ust jest nadal obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz podczas imprez masowych. Kolejne ograniczenia mają być zniesione za dwa tygodnie, w środę 16 lutego. (PAP)

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama