Burmistrz Krzysztof Światek zapowiedział podczas składania ślubowania, że przedstawi radnym kierunki działania na całą kadencję. Słowa dotrzymał i wczoraj (czwartek, 29 stycznia) wymienił najważniejsze kierunki działania na najbliższe lata.
Burmistrz zamierza skupić się na trzech obszarach: Tworzenia warunków do powstawania nowych miejsc pracy, doskonalenia warunków życia mieszkańców miasta oraz na pomocy potrzebującym.
Tworzenie warunków do powstawania nowych miejsc pracy
Burmistrz będzie chciał skupić się na współpracy ze Specjalną Strefą Ekonomiczną, współpracą ze szkołami w kształceniu zawodowym (ZSZiO), Powiatowym Urzedem Pracy czy Aglomeracją Wałbrzyską. Ważnym punktem ma być stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości, który miałby za zadanie aktywizować mieszkańców, a nie tak jak np. Strefa przyciągać firmy z zewnątrz. Burmistrz zamierza dalej stosować system ulg podatkowych dla przedsiębiorców. Chciałby maksymalnie uprościć procedury administracyjne dla nowych podmiotów.
Burmistrz zamierza dalej walczyć o drogę S3 oraz o dalsze prace przy drodze Sudeckiej 367 (Jelenia Góra ? Kamienna Góra ? Wałbrzych).
Doskonalenie warunków życia mieszkańców miasta
W tym obszarze burmistrz wymienia głównie rewitalizację substancji mieszkaniowej, budowę budynku komunalnego, uzbrojenie kolejnych działek pod budownictwo jednorodzinne, wymianę oświetlenia w mieści, modernizację urządzeń wodno-kanalizacyjnych oraz dalszą modernizację infrastruktury drogowej.
Krzysztof Świątek myśli też o organizacji czasu wolnego dla mieszkańców. W tej kadencji maja powstać m.in. drogi rowerowe, ścieżki biegowe oraz parki siłowe. Planowana jest przebudowa Ośrodka Wypoczynku Świątecznego oraz kompleksowa modernizacja Centrum Kultury. W tym roku Dni Kamiennej Góry zorganizowane zostaną własnymi środkami miasta.
Osobnym tematem, który budzi duże kontrowersje jest system szkolnictwa w mieści od przedszkoli przez szkoły podstawowe po gimnazja. Temat ten poruszony będzie zapewne już w lutym 2015 roku podczas kolejnej sesji rady miasta.
Burmistrz planuje też dalszą promocję miasta.
Pomoc potrzebującym
W tym zakresie pojawił się ciekawy pomysł stworzenia Ośrodka Interwencji Kryzysowej dla ofiar przemocy oraz tworzenie mieszkań chronionych dla kobiet z dzieckiem, ofiar przemocy. Przewidziane są dalsze remonty w celu likwidacji barier architektonicznych. Możliwe że uda stworzyć się tak zwany Dom Dziennego Pobytu dla seniorów a także Centrum Seniora w Centrum Kultury.
Burmistrz kończąc swoją wypowiedź poprosił radnych o wsparcie, a tych, ?którzy nie chcą pomagać proszę nie przeszkadzajcie? - zakończył K. Światek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze