W Rudach Janowickich i okolicznych pasmach górskich odbył się VI Górski Ekstremalny Maraton na Orientację "Rudawska Wyrypa 2017". Bazą rajdu przez trzy dni (28-30 kwietnia) były Janowice Wielkie.
Zawodnicy rywalizowali na trzech trasach pieszych (25, 50 i 100 km) oraz dwóch rowerowych (100 i 200 km). Na najdłuższej trasie wystartowali mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego. Mariusz "Jary" Jarymowicz z Czadrowa, Krzysztof "Czarny" Czarnecki z Kamiennej Góry i Krzysztof Gaborski z Wałbrzycha jako jeden team wystartowali w piątek o północy. Po 22 godzinach zmagań z trudną i wymagającą trasą, z warunkami atmosferycznymi (deszcz, mgła, przymrozki, śnieg) oraz z własnymi słabościami dotarli do mety zajmując trzecie miejsce.

fot. użyczone
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze