Współpraca między Kołem Gospodyń Wiejskich Wesołe Babki, a strażakami z OSP Pisarzowice zaowocowała kolejnym festynem. Po raz trzeci wspólnymi siłami lokalni działacze zorganizowali Dzień Chłopa.
Impreza tradycyjnie odbywa się przy Gościńcu Rudawskim w Pisarzowicach. W tym roku odwiedzający imprezę mogli przy okazji zwiedzić nową remizę, a organizatorzy mieli większe możliwości zapewnienia atrakcji.
W tym roku przeprowadzono konkurs na Chłopskiego Pieroga. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Wszystkie siedem propozycji pierogów zgłoszonych na konkurs były wyjątkowo smaczne i ładnie podane.
Tradycyjnie już uczestnicy walczyli w konkurencjach: wbijania gwoździ, rzutem kaloszem, rzutem ziemniakiem, kręglach strażackich oraz innych zabawach.
Niezmiennym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz licytacje fantów.
Członkowie KGW oraz OSP przygotowali m.in. watę cukrową, gofry, hot-dogi, grilla, bigos, pierogi oraz zimne napoje.
Zabawa trwałą do późnych godzin nocnych.
Już dzisiaj organizatorzy zapowiadają, że to nie ostatnia wspólna inicjatywa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze