Reklama

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Wczoraj (25 lipca) obchodzony był Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Policja apeluje do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

Od początku roku policja odnotowuje wzrost liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze przypominają, aby korzystać z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:
- zawsze przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości,
- bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń zabezpieczających do przewozu dzieci,
- ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,
- zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,
- wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Reklama

Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko od święta. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama