Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze VIII Zamiejscowy Wydział Karny w Kamiennej Górze na wniosek Kamiennogórskiej Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu wobec 43 letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Mężczyzna to sprawca kilkudziesięciu kradzieży i kradzieży z włamaniami do altan ogrodowych na terenie miasta Kamienna Góra.
Włamywacz czynił ogromne szkody posiadaczom altanek na terenie ogródków działkowych "Śnieżka", "Relax", "Olimp" i "Różanka". Kamiennogórscy "kryminalni" przedstawili mężczyźnie już wcześniej kilkanaście zarzutów, był przez nich ujęty kilkakrotnie na gorącym uczynku. Rabuś wyważał drzwi, wybijał okna altan, gdzie następnie dokonywał ich penetracji. Zabierał wszelkiego rodzaju urządzenia, sprzęt AGD i RTV, narzędzia oraz jedzenie. Czasami w niektórych altanach potrafił spać, a nawet kąpał się w rozstawionych basenach. Złodziej tak się rozkręcił w swoim fachu, że zapomniał o tym, że wcześniej spotkał się już z policjantami z wydziału kryminalnego i ciążącą nad nim karą wymiaru sprawiedliwości. Miarka się przebrała, sprawca został zatrzymany, gdzie udowodniono mu 50 włamań do altanek.Teraz znajdując się w Areszcie Śledczym i pewnie marzy o wolności i związanych z nią przyjemnościami. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odsiadywała za nie wyroki pozbawienia wolności. Teraz znowu za to samo odpowie przed Sądem.
Oficer prasowy
KPP w Kamiennej Górze
st. asp. Grzegorz Szewczyk
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze