Podczas poniedziałkowej akcji "Alkohol i narkotyki" prowadzonej na terenie powiatu kamiennogórskiego policjanci skontrolowali prawie 600 kierujących. Niestety dwóch kierujących łamało prawo i stwarzało zagrożenie na drodze.
Już po godzinie 7 w Lubawce policjanci zatrzymali 37-latka kierującego samochodem. Mężczyzna "wydmuchał" ponad pół promila alkoholu. Wieczorem, po godzinie 18, w Krzeszowie zatrzymany został 36-latek usiłujący jechać motorowerem. Mężczyzna nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile.
Obaj kierujący odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lar pozbawienia wolności, zakaz prowadzenie pojazdów oraz konieczność przekazania na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze