Reklama

Droższe śmieci

Od 1 stycznia 2020 mieszkańcy Kamiennej Góry będą więcej płacić za odbiór śmieci. Nowe stawki uchwalili dzisiaj (środa, 27 listopada) radni.

 

Podwyżka stawek to efekt wzrostu kosztów funkcjonowania całego systemu odbioru odpadów. W tej chwili mieszkańcy płacą 14 zł od osoby za odbiór odpadów. Od 1 stycznia 2020 roku stawka ta wzrośnie do 20 zł od osoby za śmieci segregowane. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stawka za odbiór odpadów niesegregowanych będzie dwukrotnie wyższa. Mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mieli możliwość zmniejszenia opłaty. Za korzystanie z kompostownika opłata obniżona zostanie o 2 zł od osoby.

Radni zastanawiali się nad opóźnieniem podwyżki lub zmianą sposobu wyliczania stawki. Miejscy urzędnicy wyliczyli, że bez podwyżki opłat z budżetu miasta trzeba będzie dopłacić do odbioru śmieci 500-600 tys. zł. Zarówno część radnych, jak i burmistrz zadeklarowali chęć rozważenia zmiany systemu naliczania opłaty. Zamiast uzależniać stawkę od liczby członków rodziny, rozważana ma być stawka uzależniona od ilości zużytej wody.

Reklama

Za przyjęciem nowych stawek był 13 radnych, trzech było przeciwko (Wiesław Sobiechowski, Andrzej Grzyb i Sławomir Sławiński), Regina Komorowska wstrzymała się od głosu.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama