Od 1 stycznia 2020 roku na terenie gminy Marciszów obowiązywać będą nowe stawki opłat za odbiór odpadów.
Stawka uzależniona jest od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. Od każdej osoby zapłacić trzeba będzie 15 zł miesięcznie w przypadku segregowaniu odpadów i 30 zł przy braku segregacji. W przypadku gospodarstw złożonych z 4 i więcej osób stawka liczona jest od całego gospodarstwa i wynosić będzie 60 zł miesięcznie przy segregowaniu odpadów i 120 zł za odpady niesegregowane,
W tej chwili opłaty za odbiór odpadów na terenie gminy Marciszów to 12 zł (segregowane) i 18 zł (niesegregowane) miesięcznie od osoby. Wzrost stawki za odbiór odpadów segregowanych to skutek wzrostu kosztów, natomiast stawka za odbiór odpadów niesegregowanych, według aktualnych przepisów, musi być dwu krotnością podstawowej stawki.
Za przyjęciem nowym stawek zagłosowało 14 radnych, wszyscy uczestniczący w sesji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze