Reklama

Drożej za śmieci

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Marciszów będą więcej płacić za odbiór odpadów. Decyzję o nowej stawce podjęli dzisiaj radni.

W tej chwili stawka za odbiór odpadów wynosi w gminie Marciszów 22 zł od osoby miesięcznie. Wójt Wiesław Cepielik zaproponował radnym podniesienie tej stawki do 30 zł. Na komisjach radni zaproponowali zmniejszenie podwyżki do 29 zł, wójt się na to zgodził. Podczas sesji okazało się, że na terenie powiatu kamiennogórskiego tak wysoka stawka obowiązuje tylko w gminie Kamienna Góra. W pozostałych samorządach stawki są niższe i nie ma zapowiedzi ich zmiany.

Radny Dawid Chęciński zaproponował ustalenie stawki na poziomie 27 zł. Radny Stefan Zawierucha chciał wycofać projekt z porządku obrad, dopracować na komisjach i wrócić do sprawy na kolejnej sesji.

Reklama

Radni zaakceptowali propozycję D. Chęcińskiego, a następnie przyjęli cała uchwałę. Za było 11 radnych, 1 był przeciwko.

Od 1 kwietnia miesięczna opłata za odbiór posegregowanych odpadów z terenu gminy Marciszów będzie wynosić 27 zł od osoby miesięcznie. W przypadku posiadania kompostownika opłatę tę można zmniejszyć od 2 zł od osoby. W przypadku gospodarstw domowych złożonych z 4 lub więcej osób opłata miesięczna wynosić będzie 105 zł z możliwości obniżenia o 8 zł dla posiadaczy kompostowników.

fot. relacja wideo z sesji

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama