Reklama

Dotacja na zabytki

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w programie „Ochrona Zabytków” za rok 2022. W całej Polsce dofinansowano aż 483 projekty na łączną kwotę ponad 150 mln złotych. Wśród dofinansowanych zabytków znalazło się 7 z naszego regionu. Obiekty z Powiatu Kamiennogórskiego otrzymały łączne dofinansowanie w kwocie 1,575 mln złotych.

„W tym roku dofinansowanie otrzyma nie tylko perła w koronie zabytków powiatu kamiennogórskiego, czyli przepiękny Krzeszów, ale też mniejsze obiekty, często bardzo cenne. Cały nasz region obfituje w wysokiej klasy zabytki, co znalazło odzwierciedlenie w przyznanych dotacjach. W skali całego kraju, ministerstwo przeznaczyło w tym roku na ochronę zabytków aż 200 mln zł, a więc sumę ponad dwukrotnie wyższą niż w 2016 roku.” - powiedział senator PiS Krzysztof Mróz.

Poniżej przedstawiamy pełną listę obiektów z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały dofinansowanie:
• Chełmsko Śląskie, kościół pw. św. Rodziny (XIV w.): konserwacja techniczna i estetyczna oryginalnych dekoracji sztukatorskich i polichromii - etap V - 200 000 zł,
• Kamienna Góra, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej (XVIII w.): częściowa wymiana pokrycia dachu wraz z naprawą konstrukcji powierzchnia mansardowa - etap II - 162 000 zł,
• Krzeszów, gościnny dom Opata (1734 r.): remont więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia - 319 000 zł,
• Krzeszów, Opactwo Sióstr Benedyktynek (XII w.): remont dachu klasztoru - etap IX - 225 000 zł,
• Krzeszówek, kościół pw. św. Wawrzyńca (XIV w.): prace remontowe elewacji kościoła – kontynuacja - 350 000 zł,
• Miszkowice, kościół pw. Wszystkich Świętych (XVIII w.): ołtarz główny (XVIII w.): prace konserwatorskie i restauratorskie - etap III - 154 000 zł,
• Uniemyśl, kościół pw. św. Mateusza, nawa (1748-1749): remont gzymsu i wykonanie wieńca stabilizującego konstrukcję - 165 000 zł,

Reklama

Projekty, które nie zyskały dofinansowania, nie straciły jeszcze szansy na środki z ministerstwa. Do dyspozycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostało w tym roku jeszcze 50 mln zł, zarówno na odwołania, które składać można do 26 marca, jak i na trwający równolegle II nabór.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama