Wczoraj zakończyło się w Szklarskiej Porębie XII Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważykowskiego i Mateusza Hryncewicza.
Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, jest ekstremalną imprezą turystyczną, polegającej na przejściu wszystkich pasm górskich otaczających Kotliną Jeleniogórską. Trasa długości 137 km wiedzie przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie. Czas wyznaczony na pokonanie tej wędrówki to 48 godzin (non-stop), a jedyny środek transportu to własne nogi. Całe wyposażenie jest niesione przez Uczestników na własnych plecach.
Przejście ma na celu upamiętnienie dwóch ratowników Grupy Karkonowskiej GOPR: Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Zginęli oni w lawinie w Kotle Małego Stawu 9 lutego 2005, będąc na służbie.
Imprezami towarzyszącymi jest Bieg dookoła Kotliny oraz Połowa Przejścia.
Przejściu brało udział - 435 (ukończyło 247), w Połowie Przejścia - 93 (ukończyło 81), natomiast w Biegu - 48 (ukończyło 31)
Z powiatu kamiennogórskiego wystartował Radosław Oblicki któremu całe przejście zajęło 45h i 30 min.
Mariusz Jarymowicz z Czadrowa z powodu kontuzji kolana wycofał się na 72 kilometrze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze