Reklama

Do wspinaczki - wideo

Kilkadziesiąt tras wspinaczkowych powstało w tym roku na terenie powiatu kamiennogórskiego. Projekt Budowa tras wspinaczkowych na pograniczu polsko-czeskim realizowało starostwo.

 

Dzisiaj (piątek, 29 listopada) w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyło się podsumowanie projektu. W ramach przeprowadzonych prac odświeżone zostały trasy wspinaczkowe oraz wyznaczone nowe w kilku miejscach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Wyznaczone trasy są łatwe, mogą z nich korzystać dzieci pod opieką dorosłych, młodzież oraz mniej doświadczeni wspinacze. Wyznaczone trasy mają być wykorzystywane od wiosny do jesieni.

Trasy wspinaczkowe wyznaczone zostały na terenie byłego kamieniołomu przy drodze krajowej nr 5 między Lubawką a Przedwojowem, na Zadziernej, w Miszkowicach oraz przy drodze z Lubawki do Chełmska Śląskiego. Wykonawca tras odpowiednio je oznakował, oczyścił i zamontował punkty asekuracyjne. Przez pięć lat ma je również utrzymywać, usuwając zauważone zniszczenia. W części lokalizacji powstało również zaplecze w postaci wiat.

Reklama

Realizacja projektu kosztowało 26 tys. euro. Starostwo pokryło 10% kosztów. Projekt uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama