Reklama

Diety w górę

Dzisiejsza (środa, 27 listopada) sesja rady gminy Kamienna Góra odbyła się w domu kultury w Krzeszowie. Jednym z tematów obrad było ustalenie wysokości diet.

 

Do tej pory radny gminy Kamienna Góra otrzymywał dietę w wysokości 735 zł. Przewodniczący komisji oraz wiceprzewodniczący rady otrzymują 840 zł, przewodniczący rady 1260 zł.

Projekt uchwały zakładał podwyższenie diety do odpowiednio: 885, 990 i 1342 zł miesięcznie. Oznaczało to podwyżkę diet dla większości radnych o 150 zł, dieta przewodniczącego wzrosłaby o 82 zł. Różnica jest skutkiem ograniczenia maksymalnej diety w samorządzie wielkości gminy Kamienna Góra. W tym przypadku dieta nie może być wyższa niż 1342,97 zł. Dotychczasowe stawki obowiązują od 2011 roku.

Reklama

Dieta może zostać obniżona w przypadku nieobecności radnego na posiedzeniach. Każda absencja to obniżenie diety o 25%. Dieta nie może być jednak zmniejszona o więcej niż 50%.

Za przyjęciem projektu zagłosowało 11 radnych, 3 (Jan Łepski, Anna Potoczak, Janusz Stefański) było przeciwko, 1 (Kazimierz Ogorzałek) wstrzymał się od głosu. Nowe stawki diet obowiązywać będą od 1 stycznia 2020 roku.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama