Dzisiejsza (środa, 27 listopada) sesja rady gminy Kamienna Góra odbyła się w domu kultury w Krzeszowie. Jednym z tematów obrad było ustalenie wysokości diet.
Do tej pory radny gminy Kamienna Góra otrzymywał dietę w wysokości 735 zł. Przewodniczący komisji oraz wiceprzewodniczący rady otrzymują 840 zł, przewodniczący rady 1260 zł.
Projekt uchwały zakładał podwyższenie diety do odpowiednio: 885, 990 i 1342 zł miesięcznie. Oznaczało to podwyżkę diet dla większości radnych o 150 zł, dieta przewodniczącego wzrosłaby o 82 zł. Różnica jest skutkiem ograniczenia maksymalnej diety w samorządzie wielkości gminy Kamienna Góra. W tym przypadku dieta nie może być wyższa niż 1342,97 zł. Dotychczasowe stawki obowiązują od 2011 roku.
Dieta może zostać obniżona w przypadku nieobecności radnego na posiedzeniach. Każda absencja to obniżenie diety o 25%. Dieta nie może być jednak zmniejszona o więcej niż 50%.
Za przyjęciem projektu zagłosowało 11 radnych, 3 (Jan Łepski, Anna Potoczak, Janusz Stefański) było przeciwko, 1 (Kazimierz Ogorzałek) wstrzymał się od głosu. Nowe stawki diet obowiązywać będą od 1 stycznia 2020 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze