Reklama

Deklaracje

Burmistrz Miasta Kamiennej Góry wzywa osoby, które jeszcze nie złożyły deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na formularzu DO-1 do niezwłocznego wypełnienia tego obowiązku.



Przypominam, że od 1 lipca, zgodnie z decyzją Sejmu, całą odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami komunalnymi przejmują samorządy.  Zmiany dotyczące odbioru odpadów wynikają z konieczności osiągnięcia poziomów odzysku odpadów wymaganych przez Unię Europejską. W praktyce ma być czyściej i bardziej ekologicznie.  Mieszkańcy muszą określić się, czy od 1 lipca 2013 r. będą zbierać odpady w sposób selektywny, czy nie zamierzają ich segregować. Oświadczenie jest składane w formie deklaracji.

Ważne !

Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Wysokość opłaty zostanie ustalona w drodze decyzji z uwzględnieniem uzasadnionych szacunków, w tym średniej ilości odpadów powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze. Opłata zostanie wyegzekwowana w drodze egzekucji administracyjnej. Ponadto osoby, które w sposób uporczywy nie wywiążą się z obowiązku złożenia deklaracji powinny liczyć się z grzywną podobną jak w przypadku niedostarczenia zeznania podatkowego ? obecnie od 160 zł do 32.000 zł.

Uwaga !

Termin składania deklaracji upłynął dnia 30 kwietnia 2013 r.

Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DO-1) są nieustannie przyjmowane w pokoju 101 i 106 Urzędu Miasta w Kamiennej Górze.   

Z-ca Burmistrza Miasta Kamiennej Góry

    Kazimierz Kawa

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama