Burmistrz Miasta Kamiennej Góry wzywa osoby, które jeszcze nie złożyły deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na formularzu DO-1 do niezwłocznego wypełnienia tego obowiązku.
Przypominam, że od 1 lipca, zgodnie z decyzją Sejmu, całą odpowiedzialność za gospodarowanie odpadami komunalnymi przejmują samorządy. Zmiany dotyczące odbioru odpadów wynikają z konieczności osiągnięcia poziomów odzysku odpadów wymaganych przez Unię Europejską. W praktyce ma być czyściej i bardziej ekologicznie. Mieszkańcy muszą określić się, czy od 1 lipca 2013 r. będą zbierać odpady w sposób selektywny, czy nie zamierzają ich segregować. Oświadczenie jest składane w formie deklaracji.
Ważne !
Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Wysokość opłaty zostanie ustalona w drodze decyzji z uwzględnieniem uzasadnionych szacunków, w tym średniej ilości odpadów powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze. Opłata zostanie wyegzekwowana w drodze egzekucji administracyjnej. Ponadto osoby, które w sposób uporczywy nie wywiążą się z obowiązku złożenia deklaracji powinny liczyć się z grzywną podobną jak w przypadku niedostarczenia zeznania podatkowego ? obecnie od 160 zł do 32.000 zł.
Uwaga !
Termin składania deklaracji upłynął dnia 30 kwietnia 2013 r.
Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (DO-1) są nieustannie przyjmowane w pokoju 101 i 106 Urzędu Miasta w Kamiennej Górze.
Z-ca Burmistrza Miasta Kamiennej Góry
Kazimierz Kawa
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze