Reklama

Decyzja o śmieciach

Radni miasta i gminy Lubawka obradowali dzisiaj (poniedziałek, 30 listopada) na nadzwyczajnej sesji. Jedyny temat dotyczył określenia stawki opłaty za odbiór śmieci.

 

Zgodnie z projektem uchwały opłata miała wzrosnąć od 1 stycznia 2021 roku do 28 zł od osoby miesięcznie, obecnie wynosi 16 zł. Podczas sesji burmistrz Ewa Kocemba postanowiła wprowadzić do projektu autopoprawkę i powrócić do stawki 16 zł. Tłumaczyła, że nadal jest za mało informacji o kosztach funkcjonowania systemu odbioru odpadów i nadal będzie na ten temat rozmawiać z radnymi. Sprawa podwyżki powróci zapewne w grudniu. Przewodniczący rady Michał Ołdak poinformował o propozycji radnych ustalenia wysokości opłaty na 20 zł miesięcznie od osoby.

Reklama

Za utrzymaniem dotychczasowych stawek byli wszyscy (12) obecni na sesji radni.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama