Reklama

Decyzja o odpadach

Radni Lubawki rozpatrywali dzisiaj (czwartek, 30 maja) podwyżkę wprowadzenie podwyżki cen za odbiór odpadów. Na połączonych komisjach projekt poparło 4 radnych, nikt nie był przeciwko, sześcioro radnych wstrzymało się od głosu.

 

Podczas sesji głos w sprawie projektu uchwały zabrał jedynie Michał Ołdak, przewodniczący rady. W imieniu radnych komitetu Razem, stwierdził, że konieczność dużego podwyższenia opłat to wynik zaniechań poprzednich władz. W 2017 roku system śmieciowy przyniósł gminie 50 tys. zł strat, w 2018 300 tys. zł, w tym roku strata miała wzrosnąć do 430 tys. zł.

- Dotychczasowa władza nie stanęła na wysokości zadania ? oświadczył M. Ołdak. Zaapelował do burmistrz o wzmożenie kampanii informacyjnej, nie tylko wśród dzieci, zmobilizowania spółdzielni i wspólnot do budowy wiat śmietnikowych, nadzór nad wykonawcą oraz wybór wykonawcy w przetargu, a nie metodą in-house.

Reklama

Zaapelował również do mieszkańców właściwe segregowanie odpadów i zmniejszenie ich ilości.

Za przyjęciem nowych stawek zagłosowało 12 radnych, nikt nie był przeciwko, 1 wstrzymał się od głosu.

Od 1 lipca osoby segregujące odpady zapłacą 16 zł miesięcznie od osoby, przy braku segregacji cena wynosić będzie 26 zł.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama