Radni Lubawki rozpatrywali dzisiaj (czwartek, 30 maja) podwyżkę wprowadzenie podwyżki cen za odbiór odpadów. Na połączonych komisjach projekt poparło 4 radnych, nikt nie był przeciwko, sześcioro radnych wstrzymało się od głosu.
Podczas sesji głos w sprawie projektu uchwały zabrał jedynie Michał Ołdak, przewodniczący rady. W imieniu radnych komitetu Razem, stwierdził, że konieczność dużego podwyższenia opłat to wynik zaniechań poprzednich władz. W 2017 roku system śmieciowy przyniósł gminie 50 tys. zł strat, w 2018 300 tys. zł, w tym roku strata miała wzrosnąć do 430 tys. zł.
- Dotychczasowa władza nie stanęła na wysokości zadania ? oświadczył M. Ołdak. Zaapelował do burmistrz o wzmożenie kampanii informacyjnej, nie tylko wśród dzieci, zmobilizowania spółdzielni i wspólnot do budowy wiat śmietnikowych, nadzór nad wykonawcą oraz wybór wykonawcy w przetargu, a nie metodą in-house.
Zaapelował również do mieszkańców właściwe segregowanie odpadów i zmniejszenie ich ilości.
Za przyjęciem nowych stawek zagłosowało 12 radnych, nikt nie był przeciwko, 1 wstrzymał się od głosu.
Od 1 lipca osoby segregujące odpady zapłacą 16 zł miesięcznie od osoby, przy braku segregacji cena wynosić będzie 26 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze