Reklama

Dajmy się napić ptakom i owadom

Dajmy się napić ptakom i owadom - z takim apelem do mieszkańców zwrócił się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

W apelu czytamy:
- Jest susza, od dłuższego czasu nie pada deszcz i co więcej nie zanosi się na zmianę. Woda, dar natury potrzebna jest do życia. Warto w tym czasie pomóc naszym małym sąsiadom, ptakom i owadom. Dajmy im się napić. Największe zapotrzebowanie na wodę jest właśnie na wiosnę. Podczas akcji #zostańwdomu, można np. ustawić na balkonie, w ogrodzie a nawet na parapecie spodek czy miskę z woda, wypełnioną kamieniami. Można dodać trochę mchu, torfu lub słomy. Poidło nimi wyłożone zapobiega topieniu się pszczół, będą miały na czym stanąć. Warstwa wody powinna wynosić około 10 mm ? co ułatwia jej ogrzanie. Dla pszczołowatych woda jest tak samo ważna jak miód i pyłek kwiatowy. Tworząc poidła dla ptaków pomyślmy jaką radość dają nam ich śpiewy i ćwierkania. Możemy się za nie odwdzięczyć w taki prosty sposób. Najważniejsza w takiej pomocy jest systematyczność. Zarówno pszczoły i jak i ptaki przyzwyczajają się do miejsca pobierania wody. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zachęca do zrobienia takiego poidła podczas akcji #zostańwdomu i Dnia Ziemi, który przypada właśnie dziś 22.04.2020r.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama