Dajmy się napić ptakom i owadom - z takim apelem do mieszkańców zwrócił się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
W apelu czytamy:
- Jest susza, od dłuższego czasu nie pada deszcz i co więcej nie zanosi się na zmianę. Woda, dar natury potrzebna jest do życia. Warto w tym czasie pomóc naszym małym sąsiadom, ptakom i owadom. Dajmy im się napić. Największe zapotrzebowanie na wodę jest właśnie na wiosnę. Podczas akcji #zostańwdomu, można np. ustawić na balkonie, w ogrodzie a nawet na parapecie spodek czy miskę z woda, wypełnioną kamieniami. Można dodać trochę mchu, torfu lub słomy. Poidło nimi wyłożone zapobiega topieniu się pszczół, będą miały na czym stanąć. Warstwa wody powinna wynosić około 10 mm ? co ułatwia jej ogrzanie. Dla pszczołowatych woda jest tak samo ważna jak miód i pyłek kwiatowy. Tworząc poidła dla ptaków pomyślmy jaką radość dają nam ich śpiewy i ćwierkania. Możemy się za nie odwdzięczyć w taki prosty sposób. Najważniejsza w takiej pomocy jest systematyczność. Zarówno pszczoły i jak i ptaki przyzwyczajają się do miejsca pobierania wody. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zachęca do zrobienia takiego poidła podczas akcji #zostańwdomu i Dnia Ziemi, który przypada właśnie dziś 22.04.2020r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze