Reklama

Ćwiczenia na oczyszczalni

W dniach 22-24 października 2014r. odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w  Kamiennej Górze na terenie oczyszczalni ścieków MPWiK  w Kamiennej Górze. Ćwiczenia były przeprowadzone dwufazowo: jako praktyczne zapoznanie się z obiektem i jego dokumentacją oraz jako wykonanie rozwinięcia do założonych zdarzeń.



W ciągu trzech dni jednostki zapoznały się z technologią oczyszczania ścieków. W trakcie szkolenia zapoznano strażaków z zagrożeniami charakterystycznymi dla oczyszczalni ścieków: strefy zagrożenia wybuchowego, środki chemiczne używanie w procesie technologicznym, instalacje przeciwpożarowe, sprzęt  gaśniczy rozmieszczony na obiektach oczyszczalni ścieków. Na koniec każdego dnia odbywały się ćwiczenia praktyczne z możliwością skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.  W ćwiczeniach brał również przedstawiciel Urzędu Miasta  w Kamiennej Górze, Arkadiusz Dybiec ? Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama