W dniach 22-24 października 2014r. odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze na terenie oczyszczalni ścieków MPWiK w Kamiennej Górze. Ćwiczenia były przeprowadzone dwufazowo: jako praktyczne zapoznanie się z obiektem i jego dokumentacją oraz jako wykonanie rozwinięcia do założonych zdarzeń.
W ciągu trzech dni jednostki zapoznały się z technologią oczyszczania ścieków. W trakcie szkolenia zapoznano strażaków z zagrożeniami charakterystycznymi dla oczyszczalni ścieków: strefy zagrożenia wybuchowego, środki chemiczne używanie w procesie technologicznym, instalacje przeciwpożarowe, sprzęt gaśniczy rozmieszczony na obiektach oczyszczalni ścieków. Na koniec każdego dnia odbywały się ćwiczenia praktyczne z możliwością skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. W ćwiczeniach brał również przedstawiciel Urzędu Miasta w Kamiennej Górze, Arkadiusz Dybiec ? Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze