Reklama

Cień szansy na S3

- Otrzymałam zapewnienie od europosła Jacka Protasiewicza, że będzie nas wspierał w walce o budowę odcinka drogi S3 ? mówi starosta Ewa Kocemba, która z nowym szefem dolnośląskiej PO spotkała się w ubiegłą sobotę, 16 listopada.


Wedle deklaracji eurodeputowanego, generalna dyrekcja dróg krajowych i autostrad nie przerwała przygotowań do budowy ?naszego? odcinka S3. Nowo wybrany szef dolnośląskiej PO podkreśla, że powstanie drogi ekspresowej na odcinku Legnica-Lubawka jest dla niego priorytetem i będzie walczył o utrzymanie tej inwestycji w załączniku nr 5 Programu Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Nadzieje budzi fakt, że Rada Ministrów nadal nie zatwierdziła proponowanych przez byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka, zmian w tym załączniku. Chodzi o listę inwestycji przeznaczonych do realizacji w perspektywie finansowej 2014-1015. Wśród nich znajduje się ?nasza? S3. Przetargi do tych inwestycji miały być ogłoszone jeszcze w tym roku. Według zapewnień europosła Protasiewicza, ma się to jednak stać dopiero w lutym lub marcu 2014 r.

Europoseł zapowiedział spotkanie z samorządowcami z naszego regionu. Ma się ono odbyć na przełomie listopada i grudnia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama