Reklama

Burmistrz o instalacji

Stanowisko Urzędu Miasta Kamienna Góra w związku z planowanym uruchomieniem instalacji do przetwarzania odpadów w Ptaszkowie

 

 

Władze Kamiennej Góry z dużą uwagą i zaniepokojeniem obserwują sytuację związaną z planowanym uruchomieniem instalacji do produkcji gruntu antropogenicznego i kompozytu mineralno-organicznego w Ptaszkowie. Szóstego maja odbędzie się rozprawa administracyjna, po której Wójt Gminy Kamienna Góra będzie musiał wydać opinię w tej sprawie.

 

Działanie w bezpośrednim sąsiedztwie Miasta Kamienna Góra tego typu inwestycji jest pomysłem bardzo wątpliwym. Codziennie odbieramy dużą liczbę głosów sprzeciwu mieszkańców Miasta, którzy obawiają się o negatywny wpływ na środowisko tego typu instalacji. W przedstawionych dokumentach i analizach brakuje nam odpowiedzi na istotne dla naszej lokalnej społeczności pytania. 

Reklama

 

Zwróciliśmy się w związku z tym z wnioskiem do Wójta Gminy Kamienna Góra  o zasięgnięcie opinii biegłego w zakresie prowadzenia ocen oddziaływania na środowisko, co do tego w jaki sposób planowane przedsięwzięcie oddziaływało będzie na środowisko miejscowe w aspekcie zapylenia, hałasu i wpływu na środowisko gruntowo-wodne na szczególnie chronione obiekty, położone w najbliższym otoczeniu tj. Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji (szpital) oraz osiedle mieszkaniowe, zlokalizowane w rejonie ul. Krzeszowskiej, Wałbrzyskiej, Tkaczy Śląskich oraz Baczyńskiego.

Reklama

 

W tym samym piśmie poprosiliśmy Wójta o weryfikację instalacji w odniesieniu do podobnej lub takiej samej funkcjonującej  na terenie kraju. Chcielibyśmy poznać opinię instytucji powołanych do kontroli na terenie, gdzie funkcjonuje podobnego typu instalacja.

 

W przypadku braku możliwości weryfikacji wątpliwości mieszkańców i władz Kamiennej Góry, gotowi jesteśmy do zorganizowania skutecznego sprzeciwu i wsparcia planowanych przez kamiennogórską społeczność różnych form protestu.

 

 

Krzysztof Świątek

Reklama

Burmistrz Kamiennej Góry

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama