Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze uczestniczyli w jedenastej edycji biegu Tropem Wilczym. Zawody organizowane są dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.
Szkoła zorganizowała bieg po raz trzeci. Zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 1963 metrów wyznaczonej nad kamiennogórskim zalewem. Zarówno data organizacji biegu, jak i dystans są symboliczne. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" obchodzony od 2011 roku. 1963 to rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty. Żołnierzami Wyklętymi nazywani są członkowie antykomunistycznego podziemia działającego w Polsce po II wojnie światowej.
W biegu wystartowało 87 uczniów, większość reprezentowała klasy mundurowe. Przed biegiem wzięli udział w rozgrzewce.
Rywalizację chłopców wygrał Dawid Filip. Wśród dziewcząt najlepsza była Joanna Żelazko.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze