Reklama

Bieg Tropem Wilczym

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze uczestniczyli w jedenastej edycji biegu Tropem Wilczym. Zawody organizowane są dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych.

Szkoła zorganizowała bieg po raz trzeci. Zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 1963 metrów wyznaczonej nad kamiennogórskim zalewem. Zarówno data organizacji biegu, jak i dystans są symboliczne. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" obchodzony od 2011 roku. 1963 to rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty. Żołnierzami Wyklętymi nazywani są członkowie antykomunistycznego podziemia działającego w Polsce po II wojnie światowej.

W biegu wystartowało 87 uczniów, większość reprezentowała klasy mundurowe. Przed biegiem wzięli udział w rozgrzewce.

Reklama

Rywalizację chłopców wygrał Dawid Filip. Wśród dziewcząt najlepsza była Joanna Żelazko.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama