Reklama

Bieg dla wszystkich

Dzisiaj (sobota, 8 kwietnia) w Kamiennej Górze odbył się VI Bieg Zdobywca Góry Parkowej. Głównej rywalizacji towarzyszył V Bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej i III Mistrzostwa Kamiennej Góry w Nordic Walking.

Bazą zawodów był stadion przy ul. Słowackiego. Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dzieci. V Bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej zorganizowało Przedszkole nr 2. Dzieci podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe. Rywalizowały na bieżni stadionu. Zanim wyruszyły na trasę wzięły udział we wspólnej rozgrzewce. W grupie młodsze wystartowało 37 zawodników, w starszej 50.

W młodszej kategorii dziewcząt wygrała Felicja Jędrzejek przed Beatą Hrabią i Leną Drewniak. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Franciszek Falkowski, drugie Jan Budaj, a trzecie Filip Papierz. Wśród starszych dziewcząt wygrała Inez Chmielewski, druga była Antonina Olszak, a dwa równorzędne trzecie miejsca zajęły Alicja Michałczak i Karolina Bosy. W rywalizacji chłopców wygrał Wiktor Korkuć przed Wiktorem Szustakiem i Marcelem Nowakiem.

Reklama

Po swoim biegu dzieci mogły wziąć udział w zabawach zorganizowanych przez przedszkole.

Dorośli rywalizowali na trudnej trasie prowadzącej m.in. przez podziemia Arado. Biegacze do pokonania mieli dwa okrążenia. Przed startem mogli uczestniczyć we wspólnej rozgrzewce na płycie stadionu. Do rywalizacji przystąpiło 274 zawodników (195 panów i 79 pań).  W tej grupie było 35 zawodniczek i 18 zawodników startujących w mistrzostwach Nordic Walking.

Na trasie biegu doskonale spisali się kamiennogórzanie. Wygrał Łukasz Kondratowicz, trzeci był Sławomir Sławiński, piąty Krystian Gryczuk, dziesiąty Maciej Karwacki. Drugie miejsce zajął Pavel Brydl z Czech (Trutnov). Zwycięzca wypracował sobie taką przewagę, że ostatnie sto metrów trasy pokonał z córką na rękach.

Reklama

W kategorii pań wygrała Paulina Janik (Jelenia Góra), też z dużą przewagą nad rywalkami. Najlepszą kamiennogórzanką była Aneta Remiszewska 4 miejsce. Dominika Łabuda była szósta, Justyna Borkowska (Sędzisław) 7, Weronika Przemyślak (Opawa) 10.

W rywalizacji Nordic Walking najlepszy był Krzysztof Skiba (Polkowice) wśród mężczyzn i Anna Zaczyńska (Lubin) wśród kobiet. Trzecie miejsce w klasyfikacji pań zajęła Marta Siemieńska (Kamienna Góra), dziewiąte Magdalena Jakubowska Piętka (Kamienna Góra). W rywalizacji panów 14 miejsce zajął Bogusław Sokołowski (Kamienna Góra).

Reklama

Pełne wyniki - kliknij tutaj.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama