Wczoraj dolnośląscy policjanci prowadzili wzmożone działania na autostradzie A4. Do akcji ruszyły radiowozy z wideorejestratorami, policjanci specjalizujący się w kontroli transportu drogowego oraz dron. Rezultat akcji to 230 ujawnionych naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz 31 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.
- Akcja „Bezpieczna autostrada A4” miała charakter nie tylko kontrolny, ale również edukacyjny. Mundurowi zwracali uwagę na ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowania na drodze, piętnując postawy zagrażające bezpieczeństwu innych. - wyjaśnia kom. Przemysław Ratajczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu. - Podczas akcji szczególną uwagę zwracano na przestrzeganie ograniczeń prędkości, prawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania oraz inne kluczowe aspekty bezpieczeństwa na drodze. Policjanci reagowali również na takie zachowania jak zatrzymywanie pojazdów w miejscach niedozwolonych, brak właściwego oznakowania pojazdów, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy niestosowanie pasów bezpieczeństwa. Kontrole obejmowały także prawidłowość przewozu ładunków oraz niewłaściwe korzystanie z dróg przez pieszych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze