Reklama

„Bezpieczna autostrada A4” – podsumowanie akcji

Wczoraj dolnośląscy policjanci prowadzili wzmożone działania na autostradzie A4. Do akcji ruszyły radiowozy z wideorejestratorami, policjanci specjalizujący się w kontroli transportu drogowego oraz dron. Rezultat akcji to 230 ujawnionych naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz 31 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

- Akcja „Bezpieczna autostrada A4” miała charakter nie tylko kontrolny, ale również edukacyjny. Mundurowi zwracali uwagę na ryzykowne i nieodpowiedzialne zachowania na drodze, piętnując postawy zagrażające bezpieczeństwu innych. - wyjaśnia kom. Przemysław Ratajczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu. - Podczas akcji szczególną uwagę zwracano na przestrzeganie ograniczeń prędkości, prawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania oraz inne kluczowe aspekty bezpieczeństwa na drodze. Policjanci reagowali również na takie zachowania jak zatrzymywanie pojazdów w miejscach niedozwolonych, brak właściwego oznakowania pojazdów, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy niestosowanie pasów bezpieczeństwa. Kontrole obejmowały także prawidłowość przewozu ładunków oraz niewłaściwe korzystanie z dróg przez pieszych.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: KWP we Wrocławiu
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama