Reklama

Bez zmian zasad

Jednym z punktów porządku obrad dzisiejszej (środa, 27 maja) sesji rady miasta Kamienna Góra był projekt burmistrza dotyczący zmian zasad wykupu mieszkań komunalnych.

 

Burmistrz zaproponował nowe wysokości bonifikat przy wykupie mieszkań komunalnych. Maksymalna zniżka miałaby wynosić 90% w przypadku sprzedaży wszystkich mieszkań w danym budynku. W innych przypadkach bonifikata miałaby wynosić 75%. Do tej pory maksymalna bonifikata wynosi 95%.

Zmiana zasad miałaby zachęcić mieszkańców do wykupu lokali i przynieść miastu dochód.

Dodatkowo według nowych zasad najemca wykupujący mieszkanie musiałby zwrócić miastu niewykorzystaną część zaliczek wpłacanych przez miasto na funduszu remontowego. Nowe zasady miałyby obowiązywać od 1 listopada 2020 roku.

Reklama

Część radnych proponowała wydłużenie terminu obowiązywania nowych zasad, na co nie zgodził się burmistrz.

Radni jednogłośnie odrzucili projekt uchwały. Zasady wykupu mieszkań pozostały bez zmian.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama