Dzisiaj (poniedziałek, 25 listopada) odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta Lubawka. Jedyny punkt dotyczył zmian w budżecie.
Radni musieli wprowadzić do budżetu pieniądze przekazane przez wojewodę na wypłatę przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej świadczeń wychowawczych. Wypłata ma nastąpić do końca listopada. Bez wcześniejszego wprowadzenia zmian w budżecie nie byłoby to możliwe.
Wojewoda przekazuje pieniądze na świadczenia cyklicznie. Radni z reguły się tym nie zajmują. Zmian w budżecie może dokonać burmistrz. Tym razem, z powodu choroby, burmistrz nie mogła podjąć takiej decyzji, musiała zająć się tym rada.
Za wprowadzeniem zmian w budżecie zagłosowało 11 radych, wszyscy obecni na sesji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze