W czwartek (27 lutego) członkowie Szkolnej Grupy Wolontariuszy ?Świetliki? odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu. Wizyta była ostatnim etapem prowadzonej w szkole akcji ?Adoptuj, nie kupuj!?.
W czasie trwania akcji został zorganizowany konkurs fotograficzny ?Ja i mój pupil?, zbiórka karmy i żwirku dla zwierząt oraz kampania informacyjna, dotycząca zasad adoptowania psów i kotów ze schroniska.
Podczas wizyty w Wałbrzychu wolontariusze dostarczyli zebrane w szkole dary. Pracownik schroniska opowiedział o funkcjonowaniu instytucji, w której obecnie przebywa ponad 120 zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby zainteresowane wolontariatem lub wyprowadzaniem psów są tam zawsze mile widziane. Najprzyjemniejszą częścią spotkania był spacer z dwoma pieskami - Krasnalem i Tedim, które choć na chwilę mogły zapomnieć o swoim smutnym losie.
Wizyta w schronisku była dla uczniów niewątpliwie ważną lekcją szacunku i miłości do zwierząt oraz przypomnieniem, że zwierzęta to nie zabawki, które można wyrzucić kiedy się nam znudzą. Wolontariusze na pożegnanie otrzymali pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze