Reklama

Adoptuj, nie kupuj!

W czwartek (27 lutego) członkowie Szkolnej Grupy Wolontariuszy ?Świetliki? odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu. Wizyta była ostatnim etapem prowadzonej w szkole akcji ?Adoptuj, nie kupuj!?.

 

W czasie trwania akcji został zorganizowany konkurs fotograficzny ?Ja i mój pupil?, zbiórka karmy i żwirku dla zwierząt oraz kampania informacyjna, dotycząca zasad adoptowania psów i kotów ze schroniska.

Podczas wizyty w Wałbrzychu wolontariusze dostarczyli zebrane w szkole dary. Pracownik schroniska opowiedział o funkcjonowaniu instytucji, w której obecnie przebywa ponad 120 zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby zainteresowane wolontariatem lub wyprowadzaniem psów są tam zawsze mile widziane. Najprzyjemniejszą częścią spotkania był spacer z dwoma pieskami - Krasnalem i Tedim, które choć na chwilę mogły zapomnieć o swoim smutnym losie.

Reklama

Wizyta w schronisku była dla uczniów niewątpliwie ważną lekcją szacunku i miłości do zwierząt oraz przypomnieniem, że zwierzęta to nie zabawki, które można wyrzucić kiedy się nam znudzą. Wolontariusze na pożegnanie otrzymali pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama