Około 850.000 zł udało się pozyskać urzędnikom ze starostwa na projekt pt.: "Wdrożenie kompleksowego systemu rozwoju szkół Powiatu Kamiennogórskiego". Program finansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Powiat przystąpił do X rundy konkursu "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół".
- Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie naszego projektu pt.: "Wdrożenie kompleksowego systemu rozwoju szkół Powiatu Kamiennogórskiego" - mówi starosta Ewa Kocemba. - 3 października Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) w Warszawie zatwierdził go.
19 listopada w stolicy odbyły się negocjacje ostatecznej kwoty budżetu projektu. Wzięli w nich udział starosta Kocemba, Cecylia Skulska (obie na zdjęciu), naczelnik wydziału edukacji oraz Łukasz Prochacki, naczelnik wydziału promocji i rozwoju powiatu. Udało im się wywalczyć aż 850.000 zł dla naszego projektu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na poprawę jakości systemu doskonalenia nauczycieli ze szkół w naszym powiecie, które wcześniej zadeklarowały chęć otrzymania takiego wsparcia. Placówki te otrzymają ponadto wsparcie w wykonywaniu zadań nakładanych na nie przez państwo, jak również w rozwiązywaniu indywidualnych tematów problemowych.
Projekt będzie realizowany od 1 stycznia 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze