Jerzy Łuźniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, przekazał dzisiaj (środa, 20 listopada) mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego informacje dotyczące planów budowy drogi S3 z Legnicy do Lubawki.
Marszałek poinformował uczestników konsultacji w sprawie RPO, że wczoraj rozmawiał w Ministerstwie Transportu na budowy tego odcinka drogi. Uzyskał informację, że Polska i Czech złożą wniosek o dofinansowanie jej budowy z środków unijnych w 2018 roku.
? Będziemy zabiegali, aby procedury rozpoczęły się wcześniej ? zapewnił J. Łużniak.
Przypomnijmy, wczoraj droga, na odcinku Nowa Sól - Hradec Kralove, wpisana został do europejskiej sieci bazowej. Rozpoczęcie inwestycji będzie możliwe po złożeniu wspólnego polsko-czeskiego wniosku.
Nie wiadomo na ile zapowiedzi ministerstwa są aktualne po dzisiejszej rekonstrukcji rządu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze