Instytut Dolnośląski przypomina, że dzisiaj (29 grudnia) przypada 150 rocznica uruchomienia linii kolejowej z Sędzisławia przez Kamienną Góra do Lubawki.
Trasę otwarto w 1869 roku. Prowadziła do pierwszego na Dolnym Śląsku kolejowego przejścia granicznego Lubawka ? Královec łączącego wówczas Prusy z Austrią.
Historię linii można poznać z broszury wydanej przez Instytut, dostępnej na jego stronie - 150 lat linii kolejowej Sędzisław - Kamienna Góra - Lubawka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze