Kiedy zaczyna się okres jesienno-zimowy, nasz organizm jest szczególnie narażony na różnego rodzaju infekcje i bakterie. Szczególnie w tym okresie należy odpowiednio zadbać o wzmocnienie swojej odporności. Najnowsze zalecenia WHO wskazują, jak istotną rolę odgrywa zadbanie o odpowiednią odporność. W wypadku zarażenia COVID-19 nasz układ odpornościowy będzie musiał sobie sam radzić, ponieważ leku jeszcze nie wynaleziono. Wyposażono nas w naturalne kompletne środki obronne, z których można czerpać pełnymi garściami. Warto poznać kilka z nich i stosować regularnie w tym ciężkim dla naszego zdrowia czasie.
Przysłowie jesteś tym, co jesz, ma tu idealne zastosowanie. Podstawą zdrowia oraz odporności na wysokim poziomie jest zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce. Są źródłem witamin oraz makro i mikroelementów Najlepiej jest ograniczyć spożycie mięsa, ponieważ według ostatnich badań WHO, czerwone mięso zawiera związki kancerogenne.
Sklepy sieci Żabka oferują warzywa oraz owoce z najlepszych upraw. Warto to wypisać, aby lepiej zapadło w pamięć.
Warzywa oraz owoce. Należy pić dużo wody. W okresie jesiennym oraz zimowym może doskwierać będzie suche powietrze, które sprzyja infekcjom i zakażeniom. Suche śluzówki łatwo jest podrażnić, wysuszone usta pękają a każda nawet najmniejsza rana to otwarta droga dla bakterii. Czosnek jako naturalny środek ochronny. Czosnek jest w medycynie stosowany od stuleci. Skutecznie walczy z infekcjami oraz pomaga zwalczyć drobne przeziębienia jak i objawy grypy. Zalecane jest picie ziół. Ziołolecznictwo jest znane ludzkości od bardzo dawna. Pozytywny wpływ na zdrowie oraz odporność mają między innymi dzika róża, żeń- szeń czy kwiat lipy. Warto zaopatrzyć się w zapas na zimę Nie można zapominać o śniadaniu! To podstawowy posiłek każdego dnia. Musi być pożywny i wysokoenergetyczny, aby przygotować nasz układ odpornościowy na wyjście z domu, ale też dodaje energii do działania.Tego nie zastąpi żaden lek ani suplement.
Należy dobierać ubiór odpowiednio do pogody. Jeśli na dworze jest ciepło, nie należy ubierać się zbyt grubo, aby się nie spocić, ponieważ wtedy zagrożenie jest o wiele większe. Łatwo jest się przeziębić. To o czym warto pamiętać, to unikać osób wyglądających na chore. W autobusie, metrze czy tramwaju bardzo łatwo jest złapać infekcję. Przezornie jest unikać osób, które kaszlą, kichają lub mają widoczny problem z katarem.Należy zachować zdrowy dystans od wszystkich problemów i zmartwień. Stres, przemęczenie nie wpływa dobrze na samopoczucie psychiczne, ale i fizyczne.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze