Dzisiaj (środa, 31 lipca) na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyły się uroczystości związane ze świętem Policji. Awanse na wyższe stopnie otrzymało w tym roku 28 funkcjonariuszy.
Tegoroczne święto jest wyjątkowe, policja obchodzi bowiem 100-lecie istnienia. Historię formacji przypomniał, uczestniczący w kamiennogórskich obchodach, pierwsza zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Piotr Leciejewski. W uroczystej zbiórce w muzeum uczestniczyli również samorządowcy oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z policją, a także byli komendanci kamiennogórskiej jednostki.
Awans na stopień komisarza otrzymał podkomisarz Dariusza Kurzeja. Aspirantami sztabowymi zostali Lucjan Paździur, Marcin Bącal. Na stopień starszego aspiranta awansował Paweł Oleksy. Na stopień aspiranta awansowali: Bartłomiej Basta, Sebastian Bogumiło, Łukasz Fecko, Jarosław Kaczkowski, Janusz Łuczak, Elżbieta Markocka, Mariusz Mrówka, Krzysztof Oleniacz, Grzegorz Skowroński, Grzegorz Triszka, Paweł Walczak. Młodszymi aspirantami zostali: Anna Słowińska, Kamil Sobolewski. Awans na stopień sierżanta sztabowego otrzymali: Elwira Hajduga, Dariusz Jurkowski, Marcin Łabendowicz, Łukasz Rodzyn, Mateusz Stec. Starszymi sierżantami zostali: Dominika Skrzypiec, Paweł Zabiegło. Sierżantem został Krzysztof Balicki. Na stopień starszego posterunkowego awansowani zostali: Michał Kubowicz, Katarzyna Lechman, Katarzyna Trzepak-Balicka.
Listy gratulacyjne od komendanta powiatowego inspektora Janusza Cygala odebrali pracownicy cywilni jednostki. Również związki zawodowe przyznały odznaczenia.
Komendant wojewódzki przypomniał, że zgodnie z wynikami badań, 75% Polaków ufa policji, 89% czuje się w Polsce bezpiecznie, a 98% czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze