aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - IV Diecezjalny Festiwal Kolędniczy i Jasełkowy

Dzisiaj (sobota, 18 stycznia) w Krzeszowie odbył się IV Diecezjalny Festiwal Jasełkowy i Kolędniczy. Zasięg imprezy jest coraz większy.


W tym roku udział w festiwalu zgłosiło osiem grup jasełkowych i 15 kolędniczych z trzech (legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej) diecezji. Na scenie zaprezentowało się ok. 300 wykonawców. Ksiądz Marian Kopko zapowiada dalsze powiększanie imprezy, już w przyszłym roku.

Festiwal rozpoczął się od prezentacji grup jasełkowych. Każda miała 20 minut do występ. Grupy kolędnicze mogły wykorzystać tylko po 10 minut. Prezentacje oglądało i oceniało jury w składzie: Kinga Kruczek-Szawłowska (Urząd Gminy Kamienna Góra), ks. Mateusz Rycek (parafia Krzeszów), Łukasz Maroszek (diakon seminarium w Legnicy), Alicja Bielak (Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra) i Marek Zygmunt (Nasz Dziennik).

Pierwsze miejsce wśród grup jasełkowych zajęło Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Jeleniej Górze, druga była klasa IIIC ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, a trzecie miejsce zajęła Grupa Jasełkowa "Iskierki" z Przedwojowa.

Wśród grup kolędniczych wygrał zespół wokalny Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu, drugie miejsce zajął zespół kolędniczy Logos z ZSO w Kamiennej Górze, a trzecie Dominik Budziński z Parafii św. Antoniego z Lubszy. Jury przyznało trzy wyróżnienia dla grup kolędniczych dla rodzinno-parafialnej grupy śpiewającej z parafii św. Franciszka w Jerzmankach, Teatru Lokomotywa ze Świdnika i Grupy Kolędniczej reprezentującej Dom Kultury w Krzeszowie.

Festiwal wspólnie zorganizowało sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie i Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez