aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. ZSS Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 23 listopada) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, członkowie zespołu muzycznego - „Rozśpiewane Włóczykije” wzięli udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Skeczy, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. K. Rogowiec w Wojcieszowie.

Po zakończeniu rundy jesienne piłkarskie klubu zrzeszone w OZPN Jelenia Góra rozegrają zaległe spotkania. Większość meczy przełożona została z weekendu 28-29 października. Spotkania przełożone zostały z powodu złej pogody.

Krzeszów - Imię Pani - Krzysztof Koziołek

Dzisiaj (czwartek, 23 listopada) w Krzeszowie odbyła się premiera powieści kryminalnej Krzysztofa Koziołka „Imię Pani”. Akcja retro kryminału osadzona jest w przedwojennym Krzeszowie.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1

W najbliższy piątek (24 listopada) społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze zaprasza na IV Jesienna Prezentacje "A to jesień właśnie..."

Szarocin

Uwaga kierowcy, miejscami drogi na terenie powiatu kamiennogórskiego są śliskie. Dochodzi do kolizji.

Aktualizacja 12:29

Kamienna Góra - Centrum Kultury - jarmark

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza jest organizowana w partnerstwie z Domem Kultury W Dvur Kralowe, w ramach polsko-czeskiego projektu "Razem w Muzyce i Tradycjach" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRR oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Lubawka - święto pluszowego misia

Bibliotek Gminna w Lubawce (działająca przy Domu Kultury przy ul. Kamiennogórskiej 19) zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na spotkanie z okazji święta Pluszowego Misia.

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - Wieczór z pieśnią polską

Dzisiaj (środa, 22 listopada) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się Wieczór z pieśnią polską. Uroczystość zorganizowano z okazji niedawnego Święta Niepodległości.

Samuel Nowakowski w sądzie, fot. archiwum

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, w dniu 22 listopada 2017 roku Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako oczywiście bezzasadną, kasację obrońcy skazanego Samuela Nowakowskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu w sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki w Kamiennej Górze w sierpniu 2015 roku.

Kamienna Góra - pożar

Do groźnego pożaru doszło dzisiaj (środa, 22 listopada) wieczorem w centrum Kamiennej Góry. Pożar wybuchł na klatce schodowej wielorodzinnego budynku.

Kamienna Góra - ul. Papieża Jana Pawła II

Wśród zdjęć otrzymywanych od internautów powtarzają się fotografie wykonane przy wejściu na pocztę przy ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze.

zusDo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły niepokojące sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE.

Teatr Dramatyczny - Wałbrzych

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza w weekend 25-26 listopada 2017.

Kamienna Góra - Centrum Kultury - Mikołaj

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na Mikołajowe niespodzianki.

fot. LZS Kamienna Góra

W niedzielę (19 listopada) w ramach Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Wsi i Miast odbyły się dwa finały w grach zespołowych. W obu grały drużyny z powiatu kamiennogórskiego.