aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Centrum KulturyCentrum Kultury w Kamiennej Górze planuje kolejne spotkanie z cyklu Wesołe Podwórka, czyli wakacyjnych zabaw organizowanych na placach zabaw na terenie miasta.

Ewa Kocemba - Lubawka

Dzisiejszą (piątek, 28 lipca) konferencję dotyczącą nowego loga Lubawki (Serce, miłość, latanie) i inwestycji na Bukówce (Szansa bez konkretów) wykorzystaliśmy do pytań o personalia. Przynajmniej jedna odpowiedź zaskakuje i powinna być chyba traktowana jako żart.

Łączy nas Bóbr

Burmistrz Ewa Kocemba w obecności projektanta Jacka Magiery pochwaliła się projektem zagospodarowania brzegów zbiornika Bukówka. Pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć już w przyszłym roku, ale nie wiadomo jeszcze, jak nowa infrastruktura będzie funkcjonować.

fot. użyczone

Jeden z internautów informuje o samochodzie osobowym, który leży na łące poza drogą Kamienna Góra – Pisarzowice.

Lubawka - logo

Dzisiaj (piątek, 28 lipca) w lubawskim ratuszu zaprezentowane zostało nowe logo Lubawki. Ma nawiązywać do historii i wskazywać atuty gminy.

wok

II Dolnośląski Festiwal Ognia to propozycja Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Grupy Impuls i Stowarzyszenia WOK-Więcej O Kulturze na zakończenie wakacji.

KKS Olimpia Kamienna Góra

Na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze trwają zajęcia z piłki nożnej dla dzieci. Prowadzone są w ramach projektu "Wakacje z piłką nożną" realizowanego przez KKS Olimpia Kamienna Góra.

Nowy Rynek

Kochamy lato, kochamy też letnią modę za luz, kolory, zwiewne materiały. Ale czy jest to miłość odwzajemniona? Czy każda letnia stylizacja służy naszej sylwetce? Jakie ubrania wybrać, a czego unikać w wakacyjne miesiące? Na te i inne pytania odpowie w sierpniu Kasia Skoczylas, ekspertka Stefy Kobiet – spotkań dla pań organizowanych przez galerię Nowy Rynek.

Lubawka - stadion

Przed tygodniem pisaliśmy o problemach z murawą lubawskiego stadionu (Błoto na murawie). Wygląda na to, że do dzisiaj (czwartek, 27 lipca) sytuacja nie tylko nie polepszyła się, ale nawet pogorszyła.

Orzeł Lubawka : MKS Szczawno-Zdrój

Piłkarze Orła Lubawka rozegrali dzisiaj (czwartek, 27 lipca) sparing z MKS Szczawno-Zdrój.

fot. Amdrzej Kędzia

Kamiennogórski zespół Korpis Karmel wystąpił wczoraj na koncercie w ramach imprezy „Muzyczne Lato - Rock” w Dvur Kralove.

Łączna - ZOO Farma

ZOO Łączna przygotowało dla odwiedzających nową atrakcję. Uruchomiony został półotwarty wybieg, na którym bez krat i szyb można oglądać cztery gatunki zwierząt.

Orzeł LubawkaDzisiaj (czwartek, 27 lipca) Orzeł Lubawka rozegra kolejny sparing.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dostępna jest książka „Skarby lwowskie w opactwie benedyktynek w Krzeszowie”.

Lubawka

Na jednym z budynków w Lubawce wisi biało-czerwona flaga i transparent z napisem „3xWETO”.