aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 6:00 do 17:00 17 stycznia.

Krzeszów - festiwal Trzech Kultur

Wczoraj (sobota, 15 stycznia) w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Krzeszowie odbył się Festiwal Trzech Kultur. Przegląd jasełek, kolęd i pastorałek zorganizowany został po raz dwunasty.

 krzeszow koncert

W sobotę (15 stycznia) w bazylice mniejszej w Krzeszowie wystąpili Pospieszalscy – muzyczna rodzina pochodząca z Częstochowy.

mammo

Na kamiennogórskim rynku 18 stycznia i 16 marca działać będzie mammobus. Badania prowadzić będą medycy z NS ZOZ Diagnostyk s.c. Zapisy na badania pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ) lub online: https://diagnostyk.pl/, można również podejść bezpośrednio do mammobusu.

fot. opactwo.eu

W niedzielę 16 stycznia Zespół Wspólna Wędrówka zaśpiewa kolędy w Bazylice Krzeszowskiej.

Jan Kasprzyk - prezes zarządu powiatowego OSP

W świetlicy w Opawie odbył się dzisiaj piąty zjazd oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Strażacy wybierali władze powiatowe na kolejną pięcioletnią kadencję.

Młodszy inspektor Tomasz Kościcki

Od poniedziałku zmieni się zastępca komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze.

fot. ŚOK

Po sobotnim koncercie coverów nadszedł czas na kolejne wydarzenia Świdnickich Recenzji Muzycznych. W niedzielę w sali teatralnej ŚOK spotkanie z reprezentantami death metalu popu i rapu a w poniedziałek i wtorek warsztaty z Arturem Rawiczem. Nabór tekstów do konkursu recenzji wkracza na ostatnią prostą a finał 23 stycznia.

zus W Polsce działa prawie 3 mln firm, z czego 327 tys. prowadzących je osób korzysta z „Małego ZUS plus”. Przedsiębiorcy, którzy chcą dopiero w tym roku zacząć korzystać z tej ulgi powinni to zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w 2021 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą tego zgłaszać ponownie.

fot. umwd

Ocena potrzeb medycznych Dolnoślązaków i tworzenie nowych programów profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia to główne zadania „Inkubatora Polityki Zdrowotnej” – projektu realizowanego we współpracy z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, który przystąpił do projektu podpisując dziś porozumienie z Agencją.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj na sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

wosp chelmsko

Sztab WOŚP w Chełmsku Śląskim zaprasza do zapisów na turniej tenisa stołowego oraz turniej piłki nożnej.
Zapisy pod numerem telefonu 75 74 22 197 lub u sędziego - Mariusza Zbrzyzny nr 667 975 587

fot. itd

Kierująca samochodem osobowym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z kolei kierowca ciężarówki przewoził niesprawnym pojazdem stanowczo za dużo ziemi. Ładunek nie był też zabezpieczony plandeką. Wykroczenia popełnione na jednej z dróg powiatowych ujawnili inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

fot. policja Kamienna Góra

W dniu 11 stycznia br. w godzinach południowych kamiennogórscy policjanci, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży odzieży na kwotę 505 złotych. Jak się okazało na „zakupy” wybrał się w towarzystwie znajomej, która była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

fot. policja Kamienna Góra

Nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej dla 22-letniego mężczyzny, który wszczął awanturę, dusił i uderzał partnerkę. Posiadał przy sobie narkotyki. Teraz odpowie przed sądem.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA