aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. GDDKiA / Michał Soroko

Od 30 listopada do 11 grudnia 2020 roku można było zapoznać się z planami rozbudowy krajowej „trójki” na odcinku od Bolkowa do Jelenia Góra wraz z budową obwodnicy Kaczorowa. Po zapoznaniu z dokumentacją projektową, każdy miał możliwość złożyć swoje uwagi i wnioski wobec wstępnie przyjętych rozwiązań.

zus Już niewiele dni zostało przedsiębiorcom do złożenia w ZUS dokumentu ZUS IWA z danymi potrzebnymi do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe. Taki obowiązek mają płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczenia wypadkowego, co najmniej 10 pracowników. Bezpłatny poradnik dostępny jest na stronie Zakładu. Dokumenty muszą trafić do ZUS do 1 lutego.

Czadrów

Na terenie gminy Kamienna Góra może powstać, prawdopodobnie największa w Polsce, farma fotowoltaiczna. Właśnie rozpoczęły się procedury związane z wyrażeniem zgody na taką inwestycję. Swoją rolę będą mieli również mieszkańcy.

fot. ŚOK

Konkurs Świdnickich Recenzji Muzycznych wkracza na ostatnią prostą! Nabór tekstów trwa do przyszłego piątku (29 stycznia) a już dziś premiera drugiego albumu z coverami najlepszych polskich artystów, tym razem w wykonaniu wokalistek i wokalistów Akademii Rozwoju Talentów.

Tegoroczna edycja Festiwalu Trzech Kultur miała nietypowy przebieg. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności na przesłanych nagraniach. W festiwalu uczestniczyło prawie 30 wykonawców.

dolny slaskDolnośląska Organizacja Turystyczna, jako pierwsza w Polsce organizacja na szczeblu regionalnym, przyjęła uchwałę dotyczącą obniżenia o 50 procent wysokości składki członkowskiej dla przedsiębiorców. Wsparcie obejmie 91 podmiotów, m.in. hotele, zamki, muzea oraz inne atrakcje turystyczne.

fot. gddkia

Umowa na przebudowę i dostosowanie ponad 16 kilometrów drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady została podpisana. Jest to odcinek, który zaczyna się blisko cztery kilometry przed węzłem Iłowa, a kończy się na granicy woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Kontrakt o wartości ponad 175,1 mln zł został zawarty z firmą Budimex.

fot. relacja wideo z sesji

Dzisiaj (czwartek, 21 stycznia) radni gminy Lubawka obradowali na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrz Ewy Kocemby. Po raz kolejny rozważali projekt podwyższenia opłat za odbiór odpadów.

zus Zapraszamy do telefonowania do ZUS w dniu 17 lutego (środa). W tym dniu pod numerem telefonu 74 6497107 czekają na naszych klientów eksperci ZUS.

fot. policja Kamienna Góra

W dniu 18 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa w dn. 11 grudnia 2020 roku, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry.

chelmsko

Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba.
Babcia, mama, wnuczka inaczej się nie da.
Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele.
Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele
Życzą wszystkie Wnuczęta

Lubawka - ratusz

Szybki wzrost temperatury spowodował nowe zagrożenie. Z dachów budynków spada śnieg.

WOŚP gmina Kamienna Góra

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra opublikowało listę punktów, w których będą prowadzone kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wójt gminy Kamienna Góra szuka sekretarza gminy. Współpracę z poprzednim zakończył z końcem roku.

 s3 - źródło GDDKiA

Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce w pierwszych dniach stycznia pracowało 65 jednostek sprzętowych oraz 226 osób.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA