aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

PZW Kamienna Góra "Miasto"Zarząd Koła PZW Kamienna Góra „Miasto” informuje, że zaplanowane na dzień 25 czerwca 2017 r. „II Zawody Feederowe o Puchar Prezesa Koła” z przyczyn organizacyjnych zostały odwołane.

Krzeszów - finisaż wystawy

Już jutro (piątek, 23 czerwca) w Domu Kultury w Krzeszowie odbędzie się finisaż wystawy Ireneusza Szymika.

ZUSJeśli masz małe dziecko i potrzebujesz opiekunki, możesz ją zatrudnić bez zakładania własnej firmy. Wystarczy skorzystać z możliwości, jaką daje podpisanie z nianią umowy aktywizacyjnej. W tym przypadku zatrudniającym może być osoba fizyczna, a więc rodzic. Umowy aktywizacyjne znane są na rynku od 2011 roku. Dzięki nim zatrudniający, czyli rodzic nie musi płacić składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za nianie gdyż te są finansowane z budżetu państwa. To jest przyczyna popularności tego sposobu zatrudniania niani. Nie zawsze i nie z każdym jednak taką umowę można podpisać.

Muzyczne Spotkania Młodych

Wczoraj (wtorek, 20 czerwca) na rynku odbył się koncert „Muzyczne Spotkania Młodych”. Wystąpili młodzi artyści z Dvůr Kralowe i Kamiennej Góry. Goście z Czech – zespół flecistów ”Flauti Dolci”, zespół instrumentów dętych „Zolti” i ludowy zespół taneczny – zaprezentowali program nawiązujący do historii kultury Czech. Z dużym aplauzem widzów spotkał się zespół mażoretek, którego program wprowadził inny, bardziej współczesny nastrój. W drugiej części koncertu wystąpiły kamiennogórskie zespoły: „Zbyszek Stefański Kwartet”, „Gorczanki”i „eLO Mjuzik”

Działaj Lokalnie

Wczoraj (wtorek, 20 czerwca) 14 organizacji uroczyście odebrało umowy na realizację projektów z programu Działaj Lokalnie.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza 23 -25 czerwca 2017
53. sezon artystyczny NO PROBLEM! dobiega końca. Zapraszamy na ostatnie prezentacje w siedzibie Teatru!

Krze-Show-Time 4

Już w najbliższy piątek (23 czerwca) o godzinie 17:00 na dużym parkingu w Krzeszowie rozpocznie się 4. edycja dwudniowej w tym roku imprezy Krze-Show-Time. W piątek impreza przebiegać będzie w klimacie Nocy Świętojańskiej. W sobotę (24 czerwca) na krzeszowskiej scenie zagrają gwiazdy.

ZUSPrawie półtora miliona dolnoślązaków dostanie z ZUS informację o tym ile składek mają zapisanych na swoim indywidualnym koncie i jaka jest prognozowana wysokość przyszłej emerytury. Listy trafią do każdego, kto ma odłożony choćby 1 grosz na koncie emerytalnym. Warto do informacji z ZUS zajrzeć i sprawdzić ile - według prognoz Zakładu - dostaniemy na emeryturze.

Remont drogi powiatowej w Błażejowie znowu znalazł się na liście „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019”.

sesja rady powiatu kamiennogórskiego

Mimo wstępnych zapewnień, nie doszło dzisiaj (wtorek, 20 czerwca) do podjęcia uchwały rady powiatu inicjującej połączenie Powiatowego Centrum Zdrowia z Dolnośląskim Centrum Rehabilitacyjnym.

sesja rady powiatu kamiennogórskiego

Radni powiatu kamiennogórskiego ocenili dzisiaj (wtorek, 20 czerwca) wykonanie budżetu starostwa za rok 2016 i udzielili absolutorium staroście, Jarosławowi Gęborysowi.

fot. via strazpisarzowice.pl

Dzisiaj (wtorek, 20 czerwca) dzieci z przedszkola w Pisarzowicach odwiedziły miejscowych strażaków.

PRIMUS INTER PARES

Dzisiaj (wtorek, 20 czerwca) podczas XII Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

wakacje - CBK gminy Kamienna Góra

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra opublikowało plan zajęć na wakacje.

Opawa - Dzień Opawiaka

W najbliższą sobotę (24 czerwca) odbędzie się VI Dzień Opawiaka połączony z obchodami Dnia Rodziny.