aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną aplikację, która ma pomóc ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki wirtualnemu systemowi, użytkownik może otrzymać wstępną ocenę swojego stanu oraz rekomendacje dalszych działań.

Od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Pierwsze rozstrzygnięcia już są.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 134 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa i kolejnych 18 osobach zmarłych. Łącznie odnotowano dotąd 4666 przypadków i 129 zgonów.

#BrawaDlaWas

#BrawaDlaWas to wspólna akcja zainicjowana przez największe media w Polsce, która ma celu wyrażenie uznania dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i wszystkich innych osób dbających o ochronę zdrowia.

 raport

Kamiennogórskie starostwo opublikowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu kamiennogórskiego.

koronawirusWczoraj (poniedziałek, 6 kwietnia) późnym wieczorem potwierdzony został trzeci przypadek zachorowania na koronawirusa wśród mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Dziś nie odnotowaliśmy w Kamiennej Górze wzrostu zachorowań. Według stanu na 7 kwietnia w mieście są 2 osoby zakażone koronawirusem. W kwarantannie pozostaje 126 mieszkańców. Hospitalizowano 3 osoby. Pod obserwacją epidemiologiczną pozostaje 1 osoba. Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry przypomina o zasadach, które pomogą utrzymać niską statystę zachorowań.

koronawirus

Minister klimatu i główny inspektor sanitarny opracowali wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19.
Wytyczne opublikowano w poniedziałek m.in. na stronach sanepidu.

Lubawka - odwołane imprezy

W gminie Lubawka do 30 września 2020 roku odwołano wszystkie imprezy. Decyzja burmistrz Ewy Kocemby ma związek z epidemią koronawirusa.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek po południu o 212 nowych, potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o dziewięciu kolejnych zgonach. Liczba zakażeń wzrosła do 4 tys. 413 przypadków, a zgonów do 107.

REKLAMA