Wróć do artykułu

Nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Lubawce

19/02/2025 | Autor: Portal powiatowa.info | źródło: powiatowa.info

Fotografie Samorząd Kamienna Góra

Sesja nadzwyczajna rady miejskiej w Lubawce dotycząca planu wywozu urobku z kopalni w Olszynach wzbudziła duże zainteresowanie. Omawiano procedury, oskarżenia i różne koncepcje transportu. Inwestor proponuje drogi powiatowe, burmistrz ma inne pomysły. Dylematy związane z tonażem ciężarówek i stanem dróg komplikują sprawę. Czy będzie kontynuacja rozmów? Burmistrz i inwestor mają różne wizje, a mieszkańcy Lubawki wyrażają swoje obawy. Historia reaktywacji kopalni sięga 2018 roku, a decyzje nadal pozostają nierozstrzygnięte.

Andrzej Wojdyła, Ewa Kocemba gmina wiejska Kamienna Góra - zdjęcia

Reklama